Bulmor DQN50/12/40
Print
INFO
Product Group
Side loader
Brand / model
Bulmor DQN50/12/40
Manufacture date (yr)
2016
Hours Used
5,683 h
Location
Friedberg-Derching
Country
Germany
General grade
Mascus ID
5DD1557A
PRICE
Select currency
Price
ITEM DETAILS
Power type
Diesel
Internal stock no.
ANL1069450
Manufacturing / Serial number
ANL1069450
Maximum lift capacity
5,000 kg
Distance of centre of gravity
600 mm
Maximum lift height
4,000 mm
Free lift
150 mm
Drive height
2,870 mm
Lift mast
Simplex
Fork length
1,200 mm
Cabin
Closed cabin
Tyre type
Super elastic
Additional Info
- Fahrzeug: ohne Zusatzhydraulik
- Gabelträger
- Vollkabine mit Schiebetüren
- Heizung & Klima
- Partikelfilter integriert
- 5 x LED Arbeitsscheinwerfer vorne
- 2 x LED Rückfahrscheinwerfer hinten
- Beleuchtungsanlage mit Stand- und Fahrlicht, Bremslichter und Blinker
- Blitzleuchte
- Warnton bei Rückwärtsfahrt
- Spot hinten: BlueSpot
- Tischbreite: 1200 mm