Irion DGQ 40/14/40S/ZS
FavoriteFavorite
shareShare
Save searchSave search
Print
INFO
Product Group
Side loader
Brand / model
Irion DGQ 40/14/40S/ZS
Manufacture date (yr)
1981
Hours Used
4,330 h
Country
Germany
General grade
1
Mascus ID
905C0E92
PRICE
Select currency
Price
ITEM DETAILS
Power type
Diesel
Internal stock no.
Maximum lift capacity
4,000 kg
Distance of centre of gravity
500 mm
Maximum lift height
4,000 mm
Drive height
2,970 mm
Lift mast
Duplex
Fork length
1,400 mm
Cabin
Closed cabin
Tyre type
Pneumatic
Engine
Diesel - Diesel
Transport weight
7,000 kg
Transport dimensions (LxWxH)
0 x 0 x 2970 mm