MISCELLANEOUS MFGRS WATERTR12K
Print
INFO
Product Group
Tanker trucks
Brand / model
MISCELLANEOUS MFGRS WATERTR12K
Manufacture date (yr)
2023
Hours Used
1 h
Location
WICHITA, Kansas
Country
United States
Mascus ID
E47E5F84
PRICE
Select currency
Price
Does not include reclaimable VAT
ITEM DETAILS
Internal stock no.
3AR8332
Manufacturing / Serial number
49866
Additional Info
2023 NIECE 12,000 GALLON WATER TANK TOWER
CALL FOR MORE DETAILS!
12" DOWN SPOUT
12'2" GROUND CLEARANCE TO DOWN
15 GAL HYDRAULIC CAPACITY
4 PER SIDE
4" HYDRAULIC CYLINDER
AIR BRAKES 12.25"X7.5" CAM SHOE
ANTI-SIPHON INLET FILL
COOLED GAS ENGINE
DISCONNECTS FOR HYD POWER PACK
DOT GLADHANDS
DOT REFLECTIVE MARKINGS
DOUBLE 3" FILL LINE W/ AUTO SHUT