Cummins 150DGFA-1744 150 kW Mobile Generator Set
POA
FavoriteFavorite
shareShare
Save searchSave search
Print
INFO
Product Group
Diesel Generators
Brand / model
Manufacture date (yr)
0
Hours Used
1,461 h
Location
Lake Worth, Texas
Country
United States
Mascus ID
416521DB
ITEM DETAILS
Internal stock no.
Additional Info
Cummins 150DGFA-1744 150 kW Mobile Generator Set Cummins 6 Cylinder Diesel Engine, 187.5 kVA/150 kW Rated 3 Phase Output, 120 V / 240 V / 480 V Rated Voltage, 150 kVA,/150 kW, Rated Single Phase Output, Bottom Mounted Fuel Tank, Lunette Ring Carrier Trailer