Detroit 1500DSEB
Print
INFO
Product Group
Diesel Generators
Brand / model
Detroit 1500DSEB
Manufacture date (yr)
2005
Hours Used
573 h
Location
Houston, Texas
Country
United States
Mascus ID
D6F19762
PRICE
Select currency
Price
Does not include reclaimable VAT
ITEM DETAILS
Manufacturing / Serial number
Internal stock no.
36226
Power Output
1,633 kW (2,220 hp)
Additional Info
Description: MTU 12V4000 Diesel Engine, 1500 kW Standby / 1350 kW Prime, UL2200 Listing, Sold Load Bank Tested