Battioni & Pagani QL-T5/1200
POA
Print
INFO
Product Group
4-way reach truck
Brand / model
Battioni & Pagani QL-T5/1200
Manufacture date (yr)
2012
Hours Used
2,100 h
Location
Rae vald
Country
Estonia
General grade
Mascus ID
69E00110
ITEM DETAILS
Power type
Diesel
Internal stock no.
WB12EE050
Latest Date of Inspection
Full log books
Yes
Manufacturing / Serial number
604300
Maximum lift capacity
5,000 kg
Distance of centre of gravity
600 mm
Maximum lift height
4,500 mm
Lift mast
Triplex
Fork carriage
Positioner and spread
Fork length
1,200 mm