UniCarriers UFW250DTFVRE705
POA
Print
INFO
Product Group
4-way reach truck
Brand / model
UniCarriers UFW250DTFVRE705
Manufacture date (yr)
2021
Hours Used
2,858 h
Condition
Remanufactured
Country
Netherlands
Mascus ID
3BE285D1
ITEM DETAILS
Internal stock no.
UE-023498
Manufacturing / Serial number
UFW233535
Maximum lift capacity
2,500 kg
Maximum lift height
7,050 mm
Lift mast
Triplex / free lift
Drive height
3,200 mm
Fork carriage
Fork spreading
Fork length
1,150 mm
Additional Info
Spreiding 560 - 1550 mm