Stabau S11-ZV25-360°
POA
FavoriteFavorite
shareShare
Save searchSave search
Print
INFO
Product Group
Others
Brand / model
Stabau S11-ZV25-360°
Manufacture date (yr)
1999
Hours Used
3,817 h
Country
Germany
General grade
1
Mascus ID
7C8FA70D
ITEM DETAILS
Internal stock no.
K1388
Maximum lift capacity
2,500 kg
Distance of centre of gravity
500 mm
Lift mast
Other
Fork length
1,100 mm
Cabin
No cabin/Other
Transport weight
540 kg
Transport dimensions (LxWxH)
1200 x 950 x 0 mm